Ostrowo i okolice

Nadmorskie miejscowości odstraszają cię tłumami w szczycie sezonu? Na szczęście, jest miejsce nad Bałtykiem, gdzie można wypocząć w trakcie letnich wakacji, nie walcząc o każdy skrawek piasku czy czekając w horrendalnych kolejkach na posiłek. Takim miejscem jest niewielkie Ostrowo, które doceniane jest przez tych którzy kochają piękną przyrodę oraz ciszę i spokój. 

Do Ostrowa łatwo dojechać, ponieważ ta urokliwa wioska położona jest pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią. To miejsce idealne dla tych, którzy chcą poprawić kondycje podczas wakacji. Do piaszczystej, szerokiej plaży jest bowiem kilometr, dlatego codzienny spacer zdecydowanie korzystnie wpływa na formę wczasowiczów. Łagodne trasy zachęcają również do jazdy na rowerze, spaceru z kijkami do nordic walking czy nawet jazdy konnej. Mimo że miejscowość jest niewielka, to w trosce o turystów, wyznaczone zostały tutaj dwa strzeżone kąpieliska. Jednak nie ma się co obawiać, że po wolne miejsce na plaży trzeba będzie biec bladym świtem. Tutejsze plaże nie są przeludnione, więc jeśli tylko wykażemy się cierpliwością, z pewnością uda się znaleźć zaciszny kącik tylko dla siebie.

Ostrowo to oaza również dla wędrownych ptaków doceniają one ciszę i spokój panujące w tej nadmorskiej wiosce i z upodobaniem odwiedzają pobliskie rezerwaty. Aczkolwiek nie oznacza to, że Ostrowo jest całkowicie wyludnione. Nie brakuje tutaj barów, gdzie skosztować można smacznej, kaszubskiej kuchni, smażalni ryb czy popularnych fast foodów. Pobyt tutaj to prawdziwa gratka dla fanów regionalizmu mieszkańcy są bowiem bardzo przywiązani do kaszubskich tradycji, co da się zauważyć na każdym kroku. Zdając sobie sprawę z tego, że turyści mogą szukać właśnie takiej enklawy spokoju, zadbano o przyzwoitą bazę noclegową wypocząć można w domkach letniskowych, pensjonatach czy ośrodkach wypoczynkowych.

Copyright 2016 - Wszystkie prawa zastrzeżone |

Polityka prywatności |

Klauzula RODO

logo Akcept